2017 ACT State Championship
Veteran Mixed Epee

Start List

 Name   First name   Club 
 CANARD   Jeremy   ANU 
 CHRISTIE   Gordon   MASTERS 
 CROWLEY   Justin   ENGARDE 
 KINSELLA   Neil   ENGARDE 
 MCKAY   Grant   ANU 
 MURPHY   Cerridwyn   ENGARDE 
 PERRY   Toby   WAGGA WAGGA FC 
 SMITH   Julian   WAGGA WAGGA FC 
 SPENCER   Michael   ANU 
 STEVENS   Rick   ANU 
 WEBSTER   Garry   LANCASTER 

 

Poules 1st Round

  Poule No 1                 V/M Indicator HS
STEVENS Rick  ANU      V V V V   1.000 9 20
CANARD Jeremy  ANU    4   V V 1   0.500 -1 15
PERRY Toby  WAGGA WAGGA FC    2 4   3 3   0.000 -8 12
CROWLEY Justin  ENGARDE    1 2 V   0   0.250 -10 8
CHRISTIE Gordon  MASTERS    4 V V V     0.750 10 19

 

  Poule No 2                   V/M Indicator HS
KINSELLA Neil  ENGARDE      1 4 1 V 3   0.200 -9 14
MURPHY Cerridwyn  ENGARDE    V   1 4 4 V   0.400 0 19
MCKAY Grant  ANU    V V   V V V   1.000 17 25
SPENCER Michael  ANU    V V 2   V V   0.800 9 22
WEBSTER Garry  LANCASTER    3 V 1 3   V   0.400 -3 17
SMITH Julian  WAGGA WAGGA FC    V 3 0 0 1     0.200 -14 9

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   MCKAY Grant   ANU   
          MCKAY Grant 
16                                
            MCKAY Grant 
   9   KINSELLA Neil   ENGARDE       10/4
          CROWLEY Justin      
 CROWLEY Justin   ENGARDE  10/5     
              MCKAY Grant 
   5   CANARD Jeremy   ANU         10/7
          CANARD Jeremy           
12                      
            CHRISTIE Gordon      
   13             10/8     
          CHRISTIE Gordon        
 CHRISTIE Gordon   MASTERS             
                MCKAY Grant 
   3   SPENCER Michael   ANU           10/9
          SPENCER Michael        
14                   
            SPENCER Michael      
   11   PERRY Toby   WAGGA WAGGA FC       10/2     
          MURPHY Cerridwyn           
 MURPHY Cerridwyn   ENGARDE  10/4          
              SPENCER Michael 
   7   WEBSTER Garry   LANCASTER         10/7
          WEBSTER Garry      
10   SMITH Julian   WAGGA WAGGA FC  10/4     
            STEVENS Rick 
   15             10/7
          STEVENS Rick 
 STEVENS Rick   ANU      

 

Results

 Rank   Name   First name   Club   
 1   MCKAY   Grant   ANU   Mens Gold
 2   SPENCER   Michael   ANU   
 3   CHRISTIE   Gordon   MASTERS   
 3   STEVENS   Rick   ANU   
 5   CANARD   Jeremy   ANU   
 6   MURPHY   Cerridwyn   ENGARDE  Womens Gold 
 7   WEBSTER   Garry   LANCASTER   
 8   CROWLEY   Justin   ENGARDE   
 9   KINSELLA   Neil   ENGARDE   
 10   SMITH   Julian   WAGGA WAGGA FC   
 11   PERRY   Toby   WAGGA WAGGA FC