Start List

 Name  First name  Club 
 ADAMS-BEDFORD   Joel   ANUFC 
 ASH   Sarah   SYDNEY SABRE CLUB 
 FOLEY   Samuel   WAGGA WAGGA 
 HARRISON   Matthew   SYDNEY SABRE CLUB 
 HOWARD   Ruairidh   WAGGA WAGGA 
 LAW   Harris   ANU 
 PAYNE   Shaun   ENGARDE 
 SMEE   Carolyn   SOUTHERN HIGHLANDS FENCING ASSOCIATION 
 SYME   Catherine   SOUTHERN HIGHLANDS FENCING ASSOCIATION 
 YAKO   George   SYDNEY SABRE 

 

Poules

  Poule No 1        V/MIndicatorHS
PAYNE Shaun  ENGARDE      V 0 3 0   0.250 -9 8
SMEE Carolyn  SOUTHERN HIGHLANDS FENCING ASSOCIATION    2   2 4 0   0.000 -12 8
YAKO George  SYDNEY SABRE    V V   V V   1.000 16 20
HOWARD Ruairidh  WAGGA WAGGA    V V 2   0   0.500 -5 12
HARRISON Matthew  SYDNEY SABRE CLUB    V V 0 V     0.750 10 15

 

  Poule No 2        V/MIndicatorHS
SYME Catherine  SOUTHERN HIGHLANDS FENCING ASSOCIATION      2 2 1 1   0.000 -14 6
ASH Sarah  SYDNEY SABRE CLUB    V   V 4 V   0.750 9 19
FOLEY Samuel  WAGGA WAGGA    V 1   1 V   0.500 -3 12
ADAMS-BEDFORD Joel  ANUFC    V V V   2   0.750 6 17
LAW Harris  ANU    V 2 3 V     0.500 2 15

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Club  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   YAKO   George   SYDNEY SABRE   1.000   16   20   qualifier 
 2   HARRISON   Matthew   SYDNEY SABRE CLUB   0.750   10   15   qualifier 
 3   ASH   Sarah   SYDNEY SABRE CLUB   0.750   9   19   qualifier 
 4   ADAMS-BEDFORD   Joel   ANUFC   0.750   6   17   qualifier 
 5   LAW   Harris   ANU   0.500   2   15   qualifier 
 6   FOLEY   Samuel   WAGGA WAGGA   0.500   -3   12   qualifier 
 7   HOWARD   Ruairidh   WAGGA WAGGA   0.500   -5   12   qualifier 
 8   PAYNE   Shaun   ENGARDE   0.250   -9   8   qualifier 
 9   SMEE   Carolyn   SOUTHERN HIGHLANDS FENCING ASSOCIATION   0.000   -12   8   qualifier 
 10   SYME   Catherine   SOUTHERN HIGHLANDS FENCING ASSOCIATION   0.000   -14   6   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   YAKO George   SYDNEY SABRE   
          YAKO George 
16                                
            YAKO George 
   9   SMEE Carolyn   SOUTHERN HIGHLANDS FENCING ASSOCIATION       10/5
          PAYNE Shaun      
 PAYNE Shaun   ENGARDE  10/9     
              YAKO George 
   5   LAW Harris   ANU         10/7
          LAW Harris           
12                      
            ADAMS-BEDFORD Joel      
   13             10/7     
          ADAMS-BEDFORD Joel        
 ADAMS-BEDFORD Joel   ANUFC             
                YAKO George 
   3   ASH Sarah   SYDNEY SABRE CLUB           10/4
          ASH Sarah        
14                   
            ASH Sarah      
   11             10/8     
          FOLEY Samuel           
 FOLEY Samuel   WAGGA WAGGA                
              HARRISON Matthew 
   7   HOWARD Ruairidh   WAGGA WAGGA         10/3
          HOWARD Ruairidh      
10   SYME Catherine   SOUTHERN HIGHLANDS FENCING ASSOCIATION  10/5     
            HARRISON Matthew 
   15             10/9
          HARRISON Matthew 
 HARRISON Matthew   SYDNEY SABRE CLUB      

 

Results

 Rank  Name  First name  Club  
 1   YAKO   George   SYDNEY SABRE   
 2   HARRISON   Matthew   SYDNEY SABRE CLUB   
 3   ADAMS-BEDFORD   Joel   ANUFC   
 3   ASH   Sarah   SYDNEY SABRE CLUB  Womens Gold
 5   LAW   Harris   ANU   
 6   FOLEY   Samuel   WAGGA WAGGA   
 7   HOWARD   Ruairidh   WAGGA WAGGA   
 8   PAYNE   Shaun   ENGARDE   
 9   SMEE   Carolyn   SOUTHERN HIGHLANDS FENCING ASSOCIATION  Womens Silver
 10   SYME   Catherine   SOUTHERN HIGHLANDS FENCING ASSOCIATION  Womens Bronze