Start List

 Name  First name  Club 
 CARRIER   Marina   UNIVERSITY OF SYDNEY 
 DUFF   Elizabeth   MACQUARIE UNIVERSITY 
 FORD   Amanda   ANUFC 
 GILARSKI   Genevieve   MAISON ESCRIME 
 KABLE   Theadora   UTS 
 MEREDITH   Sophie   MAISON ESCRIME 
 MORRIS   Stefani   FAA 
 NUTT   Abigail   MACQUARIE UNIVERSITY 
 SCOTT   Sara   SYDNEY UNIVERSITY 
 WHITE   Grace   UNSW 

 

Poules

  Poule No 1        V/MIndicatorHS
FORD Amanda  ANUFC      4 4 1 2   0.000 -9 11
KABLE Theadora  UTS    V   V V 3   0.750 6 18
MORRIS Stefani  FAA    V 1   0 1   0.250 -12 7
WHITE Grace  UNSW    V 2 V   1   0.500 2 13
DUFF Elizabeth  MACQUARIE UNIVERSITY    V V V V     1.000 13 20

 

  Poule No 2        V/MIndicatorHS
MEREDITH Sophie  MAISON ESCRIME      2 0 V2 2   0.250 -10 6
GILARSKI Genevieve  MAISON ESCRIME    V   4 4 V   0.500 3 18
NUTT Abigail  MACQUARIE UNIVERSITY    V V   V V   1.000 11 20
SCOTT Sara  SYDNEY UNIVERSITY    1 V 3   V3   0.500 -1 12
CARRIER Marina  UNIVERSITY OF SYDNEY    V 3 2 2     0.250 -3 12

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Club  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   DUFF   Elizabeth   MACQUARIE UNIVERSITY   1.000   13   20   qualifier 
 2   NUTT   Abigail   MACQUARIE UNIVERSITY   1.000   11   20   qualifier 
 3   KABLE   Theadora   UTS   0.750   6   18   qualifier 
 4   GILARSKI   Genevieve   MAISON ESCRIME   0.500   3   18   qualifier 
 5   WHITE   Grace   UNSW   0.500   2   13   qualifier 
 6   SCOTT   Sara   SYDNEY UNIVERSITY   0.500   -1   12   qualifier 
 7   CARRIER   Marina   UNIVERSITY OF SYDNEY   0.250   -3   12   qualifier 
 8   MEREDITH   Sophie   MAISON ESCRIME   0.250   -10   6   qualifier 
 9   MORRIS   Stefani   FAA   0.250   -12   7   qualifier 
 10   FORD   Amanda   ANUFC   0.000   -9   11   qualifier 

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Club  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   DUFF   Elizabeth   MACQUARIE UNIVERSITY   1.000   13   20   qualifier 
 2   NUTT   Abigail   MACQUARIE UNIVERSITY   1.000   11   20   qualifier 
 3   KABLE   Theadora   UTS   0.750   6   18   qualifier 
 4   GILARSKI   Genevieve   MAISON ESCRIME   0.500   3   18   qualifier 
 5   WHITE   Grace   UNSW   0.500   2   13   qualifier 
 6   SCOTT   Sara   SYDNEY UNIVERSITY   0.500   -1   12   qualifier 
 7   CARRIER   Marina   UNIVERSITY OF SYDNEY   0.250   -3   12   qualifier 
 8   MEREDITH   Sophie   MAISON ESCRIME   0.250   -10   6   qualifier 
 9   MORRIS   Stefani   FAA   0.250   -12   7   qualifier 
 10   FORD   Amanda   ANUFC   0.000   -9   11   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   DUFF Elizabeth   MACQUARIE UNIVERSITY   
          DUFF Elizabeth 
16                                
            DUFF Elizabeth 
   9   MORRIS Stefani   FAA       15/7
          MEREDITH Sophie      
 MEREDITH Sophie   MAISON ESCRIME  15/4     
              DUFF Elizabeth 
   5   WHITE Grace   UNSW         13/12
          WHITE Grace           
12                      
            WHITE Grace      
   13             15/13     
          GILARSKI Genevieve        
 GILARSKI Genevieve   MAISON ESCRIME             
                NUTT Abigail 
   3   KABLE Theadora   UTS           15/8
          KABLE Theadora        
14                   
            SCOTT Sara      
   11             11/5     
          SCOTT Sara           
 SCOTT Sara   SYDNEY UNIVERSITY                
              NUTT Abigail 
   7   CARRIER Marina   UNIVERSITY OF SYDNEY         15/9
          CARRIER Marina      
10   FORD Amanda   ANUFC  15/9     
            NUTT Abigail 
   15             15/6
          NUTT Abigail 
 NUTT Abigail   MACQUARIE UNIVERSITY      

 

Results

 Rank  Name  First name  Club 
 1   NUTT   Abigail   MACQUARIE UNIVERSITY 
 2   DUFF   Elizabeth   MACQUARIE UNIVERSITY 
 3   SCOTT   Sara   SYDNEY UNIVERSITY 
 3   WHITE   Grace   UNSW 
 5   KABLE   Theadora   UTS 
 6   GILARSKI   Genevieve   MAISON ESCRIME 
 7   CARRIER   Marina   UNIVERSITY OF SYDNEY 
 8   MEREDITH   Sophie   MAISON ESCRIME 
 9   MORRIS   Stefani   FAA 
 10   FORD   Amanda   ANUFC