Start List

 Name  First name  Club 
 ADAMS-BEDFORD   Joel   ANUFC 
 ANDRZEJEWSKI   Karol   ANUFC 
 FOLEY   Samuel   WAGGA WAGGA 
 GABRIEL   Cris   ANUFC 
 MANSFIELD   Luke   SHFA 
 OULTON   Alister   ANUFC 
 PASTORE   Ethan   SYDNEY SABRE CENTRE 
 PASTORE   Nicholas   SYDNEY SABRE CENTRE 
 SADLER   Jeremy   ENGARDE 
 SMITH   Julian   WAGGA WAGGA 
 SULLIVAN   Peter   SHFA 
 WHEELER   Davide   SYDNEY SABRE CENTRE 
 YAKO   George   SYDNEY SABRE CENTRE 

 

Poules

  Poule No 1          V/MIndicatorHS
YAKO George  SYDNEY SABRE CENTRE      V 0 3 V V V   0.667 2 23
GABRIEL Cris  ANUFC    4   1 1 V 3 V   0.333 -6 19
MANSFIELD Luke  SHFA    V V   V 4 V V   0.833 17 29
PASTORE Nicholas  SYDNEY SABRE CENTRE    V V 2   V V V   0.833 11 27
OULTON Alister  ANUFC    1 3 V 3   0 V   0.333 -8 17
SADLER Jeremy  ENGARDE    3 V 1 3 V   V   0.500 2 22
FOLEY Samuel  WAGGA WAGGA    3 2 3 1 1 2     0.000 -18 12

 

  Poule No 2         V/MIndicatorHS
PASTORE Ethan  SYDNEY SABRE CENTRE      3 V V V V   0.800 16 23
WHEELER Davide  SYDNEY SABRE CENTRE    V   V V V V   1.000 18 25
ADAMS-BEDFORD Joel  ANUFC    1 2   V V V   0.600 2 18
ANDRZEJEWSKI Karol  ANUFC    1 1 4   V 0   0.200 -10 11
SULLIVAN Peter  SHFA    0 0 2 1   4   0.000 -18 7
SMITH Julian  WAGGA WAGGA    0 1 0 V V     0.400 -8 11

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Club  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   WHEELER   Davide   SYDNEY SABRE CENTRE   1.000   18   25   qualifier 
 2   MANSFIELD   Luke   SHFA   0.833   17   29   qualifier 
 3   PASTORE   Nicholas   SYDNEY SABRE CENTRE   0.833   11   27   qualifier 
 4   PASTORE   Ethan   SYDNEY SABRE CENTRE   0.800   16   23   qualifier 
 5   YAKO   George   SYDNEY SABRE CENTRE   0.667   2   23   qualifier 
 6   ADAMS-BEDFORD   Joel   ANUFC   0.600   2   18   qualifier 
 7   SADLER   Jeremy   ENGARDE   0.500   2   22   qualifier 
 8   SMITH   Julian   WAGGA WAGGA   0.400   -8   11   qualifier 
 9   GABRIEL   Cris   ANUFC   0.333   -6   19   qualifier 
 10   OULTON   Alister   ANUFC   0.333   -8   17   qualifier 
 11   ANDRZEJEWSKI   Karol   ANUFC   0.200   -10   11   qualifier 
 12   FOLEY   Samuel   WAGGA WAGGA   0.000   -18   12   qualifier 
 13   SULLIVAN   Peter   SHFA   0.000   -18   7   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   WHEELER Davide   SYDNEY SABRE CENTRE   
          WHEELER Davide 
16                                
            WHEELER Davide 
   9   GABRIEL Cris   ANUFC       15/5
          GABRIEL Cris      
 SMITH Julian   WAGGA WAGGA  15/5     
              PASTORE Ethan 
   5   YAKO George   SYDNEY SABRE CENTRE         15/14
          YAKO George           
12   FOLEY Samuel   WAGGA WAGGA  15/4          
            PASTORE Ethan      
   13   SULLIVAN Peter   SHFA       15/7     
          PASTORE Ethan        
 PASTORE Ethan   SYDNEY SABRE CENTRE  15/4       
                PASTORE Nicholas 
   3   PASTORE Nicholas   SYDNEY SABRE CENTRE           15/9
          PASTORE Nicholas        
14                   
            PASTORE Nicholas      
   11   ANDRZEJEWSKI Karol   ANUFC       15/8     
          ADAMS-BEDFORD Joel           
 ADAMS-BEDFORD Joel   ANUFC  15/10          
              PASTORE Nicholas 
   7   SADLER Jeremy   ENGARDE         15/9
          SADLER Jeremy      
10   OULTON Alister   ANUFC  15/4     
            SADLER Jeremy 
   15             15/13
          MANSFIELD Luke 
 MANSFIELD Luke   SHFA      

 

Results

 Rank  Name  First name  Club 
 1   PASTORE   Nicholas   SYDNEY SABRE CENTRE 
 2   PASTORE   Ethan   SYDNEY SABRE CENTRE 
 3   SADLER   Jeremy   ENGARDE 
 3   WHEELER   Davide   SYDNEY SABRE CENTRE 
 5   MANSFIELD   Luke   SHFA 
 6   YAKO   George   SYDNEY SABRE CENTRE 
 7   ADAMS-BEDFORD   Joel   ANUFC 
 8   GABRIEL   Cris   ANUFC 
 9   SMITH   Julian   WAGGA WAGGA 
 10   OULTON   Alister   ANUFC 
 11   ANDRZEJEWSKI   Karol   ANUFC 
 12   FOLEY   Samuel   WAGGA WAGGA 
 13   SULLIVAN   Peter   SHFA