Start List

 Name  First name  Country 
 ANDRZEJEWSKI   Karol    AUS  
 CANARD   Jeremy    AUS  
 CHRISTIE   Gordon    AUS  
 DRUMMOND   Dale    AUS  
 LIESCHKE   Kevin      
 MAJOR   Peter    AUS  
 MILLS   Ashley    AUS  
 PHUTANETH   Lohsakul    AUS  
 ROBINSON   Isabella    AUS  
 SALABERT   Jake      
 SPENCER   Michael    AUS  
 STEVENS   Rick    AUS  
 SYME   Cathy    AUS  
 THOMPSON   Jordan    AUS  
 VANCE   Leo    AUS  
 WEBSTER   Garry    AUS  
 WHITTY   Stephanie      
 ZHANG   Hulson    AUS  
 ZOPF   Roland      

 

Poules

  Poule No 1          V/MIndicatorHS
SPENCER Michael  AUS      V V V 4 3 V   0.667 7 27
STEVENS Rick  AUS    2   2 2 3 3 V   0.167 -10 17
ROBINSON Isabella  AUS    2 V   V4 1 3 V   0.500 -3 20
PHUTANETH Lohsakul  AUS    3 V 3   4 2 3   0.167 -5 20
WEBSTER Garry  AUS    V V V V   3 V   0.833 7 28
THOMPSON Jordan  AUS    V V V V V   V   1.000 15 30
LIESCHKE Kevin      3 2 3 V4 4 1     0.167 -11 17

 

  Poule No 2         V/MIndicatorHS
DRUMMOND Dale  AUS      V3 V V V V   1.000 11 23
ZHANG Hulson  AUS    2   V V V V   0.800 7 22
VANCE Leo  AUS    3 3   4 V4 1   0.200 -8 15
CANARD Jeremy  AUS    4 3 V   V 4   0.400 -2 21
ZOPF Roland      0 3 3 4   V   0.200 -7 15
CHRISTIE Gordon  AUS    3 3 V V 3     0.400 -1 19

 

  Poule No 3         V/MIndicatorHS
ANDRZEJEWSKI Karol  AUS      V 3 3 2 V   0.400 -2 18
MAJOR Peter  AUS    4   V V 3 V   0.600 5 22
MILLS Ashley  AUS    V 1   V V4 3   0.600 -1 18
SYME Cathy  AUS    V 4 3   0 V   0.400 -4 17
SALABERT Jake      V V 3 V   V   0.800 13 23
WHITTY Stephanie      1 2 V 3 1     0.200 -11 12

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Country  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   THOMPSON   Jordan    AUS    1.000   15   30   qualifier 
 2   DRUMMOND   Dale    AUS    1.000   11   23   qualifier 
 3   WEBSTER   Garry    AUS    0.833   7   28   qualifier 
 4   SALABERT   Jake        0.800   13   23   qualifier 
 5   ZHANG   Hulson    AUS    0.800   7   22   qualifier 
 6   SPENCER   Michael    AUS    0.667   7   27   qualifier 
 7   MAJOR   Peter    AUS    0.600   5   22   qualifier 
 8   MILLS   Ashley    AUS    0.600   -1   18   qualifier 
 9   ROBINSON   Isabella    AUS    0.500   -3   20   qualifier 
 10   CHRISTIE   Gordon    AUS    0.400   -1   19   qualifier 
 11   CANARD   Jeremy    AUS    0.400   -2   21   qualifier 
 12   ANDRZEJEWSKI   Karol    AUS    0.400   -2   18   qualifier 
 13   SYME   Cathy    AUS    0.400   -4   17   qualifier 
 14   ZOPF   Roland        0.200   -7   15   qualifier 
 15   VANCE   Leo    AUS    0.200   -8   15   qualifier 
 16   WHITTY   Stephanie        0.200   -11   12   qualifier 
 17   PHUTANETH   Lohsakul    AUS    0.167   -5   20   qualifier 
 18   STEVENS   Rick    AUS    0.167   -10   17   qualifier 
 19   LIESCHKE   Kevin        0.167   -11   17   qualifier 

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Country  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   THOMPSON   Jordan    AUS    1.000   15   30   qualifier 
 2   DRUMMOND   Dale    AUS    1.000   11   23   qualifier 
 3   WEBSTER   Garry    AUS    0.833   7   28   qualifier 
 4   SALABERT   Jake        0.800   13   23   qualifier 
 5   ZHANG   Hulson    AUS    0.800   7   22   qualifier 
 6   SPENCER   Michael    AUS    0.667   7   27   qualifier 
 7   MAJOR   Peter    AUS    0.600   5   22   qualifier 
 8   MILLS   Ashley    AUS    0.600   -1   18   qualifier 
 9   ROBINSON   Isabella    AUS    0.500   -3   20   qualifier 
 10   CHRISTIE   Gordon    AUS    0.400   -1   19   qualifier 
 11   CANARD   Jeremy    AUS    0.400   -2   21   qualifier 
 12   ANDRZEJEWSKI   Karol    AUS    0.400   -2   18   qualifier 
 13   SYME   Cathy    AUS    0.400   -4   17   qualifier 
 14   ZOPF   Roland        0.200   -7   15   qualifier 
 15   VANCE   Leo    AUS    0.200   -8   15   qualifier 
 16   WHITTY   Stephanie        0.200   -11   12   qualifier 
 17   PHUTANETH   Lohsakul    AUS    0.167   -5   20   qualifier 
 18   STEVENS   Rick    AUS    0.167   -10   17   qualifier 
 19   LIESCHKE   Kevin        0.167   -11   17   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   THOMPSON Jordan   AUS   
          THOMPSON Jordan 
16   LIESCHKE Kevin     15/8
            THOMPSON Jordan 
   9   CHRISTIE Gordon   AUS       15/7
          CHRISTIE Gordon      
 MILLS Ashley   AUS  15/11     
              ZHANG Hulson 
   5   ZHANG Hulson   AUS         15/14
          ZHANG Hulson           
12   ZOPF Roland     15/4          
            ZHANG Hulson      
   13   VANCE Leo   AUS       15/9     
          VANCE Leo        
 SALABERT Jake     15/11       
                ZHANG Hulson 
   3   WEBSTER Garry   AUS           15/8
          WEBSTER Garry        
14   PHUTANETH Lohsakul   AUS  15/13       
            SPENCER Michael      
   11   ANDRZEJEWSKI Karol   AUS       15/10     
          SPENCER Michael           
 SPENCER Michael   AUS  15/13          
              DRUMMOND Dale 
   7   MAJOR Peter   AUS         15/4
          CANARD Jeremy      
10   CANARD Jeremy   AUS  15/10     
            DRUMMOND Dale 
   15   STEVENS Rick   AUS       15/11
          DRUMMOND Dale 
 DRUMMOND Dale   AUS  15/10

 

Results

 Rank  Name  First name  Country 
 1   ZHANG   Hulson    AUS  
 2   DRUMMOND   Dale    AUS  
 3   SPENCER   Michael    AUS  
 3   THOMPSON   Jordan    AUS  
 5   WEBSTER   Garry    AUS  
 6   CHRISTIE   Gordon    AUS  
 7   CANARD   Jeremy    AUS  
 8   VANCE   Leo    AUS  
 9   SALABERT   Jake      
 10   MAJOR   Peter    AUS  
 11   MILLS   Ashley    AUS  
 12   ANDRZEJEWSKI   Karol    AUS  
 13   ZOPF   Roland      
 14   PHUTANETH   Lohsakul    AUS  
 15   STEVENS   Rick    AUS  
 16   LIESCHKE   Kevin