Start List

 Name  First name  Club 
 BALLARD   Annabelle   UTS 
 BOYLES   Katherine   VRI 
 BUCHANAN   Courtney   MARCONI 
 BUCHANAN   Tanya   MARCONI 
 BUDNIAK   Jacqueline   THE SWORD CLUB 
 FORD   Amanda   ANU 
 GILARSKI   Genevieve   CDDC 
 JESSUP   Krystal   UNSW 
 KINSELLA   Aisling   ENGARDE 
 NUTT   Abigail   MACQUARIE UNIVERSITY 
 SHOWELL   Petra   LANCASTER 
 SOKOLOVSKAJA   Margarita   UNIVERSITY OF SYDNEY 
 WARRINGTON   Alice   INDEPENDENT 

 

Poules

  Poule No 1          V/MIndicatorHS
SHOWELL Petra  LANCASTER      2 0 0 0 V 2   0.167 -16 9
BALLARD Annabelle  UTS    V   3 V 0 V V   0.667 9 23
BOYLES Katherine  VRI    V V   V V V V   1.000 16 30
GILARSKI Genevieve  CDDC    V4 1 1   0 2 V   0.333 -9 13
SOKOLOVSKAJA Margarita  UNIVERSITY OF SYDNEY    V V 4 V   V V   0.833 23 29
FORD Amanda  ANU    3 0 4 V 1   V   0.333 -5 18
BUCHANAN Tanya  MARCONI    V3 1 2 2 0 1     0.167 -18 9

 

  Poule No 2         V/MIndicatorHS
BUDNIAK Jacqueline  THE SWORD CLUB      V V V V V   1.000 16 25
NUTT Abigail  MACQUARIE UNIVERSITY    3   V V V V   0.800 14 23
KINSELLA Aisling  ENGARDE    2 1   4 1 1   0.000 -16 9
JESSUP Krystal  UNSW    0 0 V   0 2   0.200 -17 7
BUCHANAN Courtney  MARCONI    4 2 V V   V   0.600 10 21
WARRINGTON Alice  INDEPENDENT    0 1 V V 0     0.400 -7 11

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Club  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   BOYLES   Katherine   VRI   1.000   16   30   qualifier 
 2   BUDNIAK   Jacqueline   THE SWORD CLUB   1.000   16   25   qualifier 
 3   SOKOLOVSKAJA   Margarita   UNIVERSITY OF SYDNEY   0.833   23   29   qualifier 
 4   NUTT   Abigail   MACQUARIE UNIVERSITY   0.800   14   23   qualifier 
 5   BALLARD   Annabelle   UTS   0.667   9   23   qualifier 
 6   BUCHANAN   Courtney   MARCONI   0.600   10   21   qualifier 
 7   WARRINGTON   Alice   INDEPENDENT   0.400   -7   11   qualifier 
 8   FORD   Amanda   ANU   0.333   -5   18   qualifier 
 9   GILARSKI   Genevieve   CDDC   0.333   -9   13   qualifier 
 10   JESSUP   Krystal   UNSW   0.200   -17   7   qualifier 
 11   SHOWELL   Petra   LANCASTER   0.167   -16   9   qualifier 
 12   BUCHANAN   Tanya   MARCONI   0.167   -18   9   qualifier 
 13   KINSELLA   Aisling   ENGARDE   0.000   -16   9   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   BOYLES Katherine   VRI   
          BOYLES Katherine 
16                                
            BOYLES Katherine 
   9   GILARSKI Genevieve   CDDC       15/5
          FORD Amanda      
 FORD Amanda   ANU  15/6     
              BOYLES Katherine 
   5   BALLARD Annabelle   UTS         15/7
          BALLARD Annabelle           
12   BUCHANAN Tanya   MARCONI  15/2          
            BALLARD Annabelle      
   13   KINSELLA Aisling   ENGARDE       15/12     
          NUTT Abigail        
 NUTT Abigail   MACQUARIE UNIVERSITY  15/3       
                BUDNIAK Jacqueline 
   3   SOKOLOVSKAJA Margarita   UNIVERSITY OF SYDNEY           15/1
          SOKOLOVSKAJA Margarita        
14                   
            SOKOLOVSKAJA Margarita      
   11   SHOWELL Petra   LANCASTER       15/1     
          SHOWELL Petra           
 BUCHANAN Courtney   MARCONI  15/14          
              BUDNIAK Jacqueline 
   7   WARRINGTON Alice   INDEPENDENT         15/11
          JESSUP Krystal      
10   JESSUP Krystal   UNSW  15/6     
            BUDNIAK Jacqueline 
   15             15/5
          BUDNIAK Jacqueline 
 BUDNIAK Jacqueline   THE SWORD CLUB      

 

Results

 Rank  Name  First name  Club 
 1   BUDNIAK   Jacqueline   THE SWORD CLUB 
 2   BOYLES   Katherine   VRI 
 3   BALLARD   Annabelle   UTS 
 3   SOKOLOVSKAJA   Margarita   UNIVERSITY OF SYDNEY 
 5   NUTT   Abigail   MACQUARIE UNIVERSITY 
 6   FORD   Amanda   ANU 
 7   JESSUP   Krystal   UNSW 
 8   SHOWELL   Petra   LANCASTER 
 9   BUCHANAN   Courtney   MARCONI 
 10   WARRINGTON   Alice   INDEPENDENT 
 11   GILARSKI   Genevieve   CDDC 
 12   BUCHANAN   Tanya   MARCONI 
 13   KINSELLA   Aisling   ENGARDE