Start List

 Name  First name  Club 
 ADAMS-BEDFORD   Joel   ANU 
 ANDRZEJEWSKI   Karol   ANU 
 COOK   Michael   ANU 
 DALEY   Patrick   USYD 
 GABRIEL   Cris   DUEL 
 LAU   Lance   ANU 
 MACCHIAVELLI   Enzo   ANU 
 MAJOR   Peter   ANU 
 MAKIN   Thomas   ENGARDE 
 OULTON   Alister   ANU 
 SADLER   Jeremy   ENGARDE 
 SHELLEY   Jeremy   ANU 
 SMITH   Julian   WAGGA WAGGA 

 

Poules

  Poule No 1          V/MIndicatorHS
SHELLEY Jeremy  ANU      0 V 4 V V 3   0.500 1 22
MACCHIAVELLI Enzo  ANU    V   V V V V V   1.000 23 30
MAJOR Peter  ANU    1 1   1 2 0 1   0.000 -24 6
OULTON Alister  ANU    V 2 V   V 2 1   0.500 0 20
SMITH Julian  WAGGA WAGGA    3 2 V 0   0 V   0.333 -8 15
GABRIEL Cris  DUEL    2 0 V V V   V   0.667 9 22
MAKIN Thomas  ENGARDE    V 2 V V 1 1     0.500 -1 19

 

  Poule No 2         V/MIndicatorHS
LAU Lance  ANU      V 1 4 1 V   0.400 -3 16
ANDRZEJEWSKI Karol  ANU    1   1 V 2 3   0.200 -12 12
ADAMS-BEDFORD Joel  ANU    V V   3 2 4   0.400 2 19
COOK Michael  ANU    V 4 V   V 4   0.600 5 23
SADLER Jeremy  ENGARDE    V V V 1   0   0.600 1 16
DALEY Patrick  USYD    3 V V V V     0.800 7 23

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Club  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   MACCHIAVELLI   Enzo   ANU   1.000   23   30   qualifier 
 2   DALEY   Patrick   USYD   0.800   7   23   qualifier 
 3   GABRIEL   Cris   DUEL   0.667   9   22   qualifier 
 4   COOK   Michael   ANU   0.600   5   23   qualifier 
 5   SADLER   Jeremy   ENGARDE   0.600   1   16   qualifier 
 6   SHELLEY   Jeremy   ANU   0.500   1   22   qualifier 
 7   OULTON   Alister   ANU   0.500   0   20   qualifier 
 8   MAKIN   Thomas   ENGARDE   0.500   -1   19   qualifier 
 9   ADAMS-BEDFORD   Joel   ANU   0.400   2   19   qualifier 
 10   LAU   Lance   ANU   0.400   -3   16   qualifier 
 11   SMITH   Julian   WAGGA WAGGA   0.333   -8   15   qualifier 
 12   ANDRZEJEWSKI   Karol   ANU   0.200   -12   12   qualifier 
 13   MAJOR   Peter   ANU   0.000   -24   6   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   MACCHIAVELLI Enzo   ANU   
          MACCHIAVELLI Enzo 
16                                
            MACCHIAVELLI Enzo 
   9   ADAMS-BEDFORD Joel   ANU       15/5
          ADAMS-BEDFORD Joel      
 MAKIN Thomas   ENGARDE  15/14     
              MACCHIAVELLI Enzo 
   5   SADLER Jeremy   ENGARDE         15/14
          SADLER Jeremy           
12   ANDRZEJEWSKI Karol   ANU  15/6          
            SADLER Jeremy      
   13   MAJOR Peter   ANU       15/7     
          COOK Michael        
 COOK Michael   ANU  15/4       
                SHELLEY Jeremy 
   3   GABRIEL Cris   DUEL           15/12
          GABRIEL Cris        
14                   
            SHELLEY Jeremy      
   11   SMITH Julian   WAGGA WAGGA       15/12     
          SHELLEY Jeremy           
 SHELLEY Jeremy   ANU  15/5          
              SHELLEY Jeremy 
   7   OULTON Alister   ANU         15/12
          OULTON Alister      
10   LAU Lance   ANU  15/13     
            DALEY Patrick 
   15             15/12
          DALEY Patrick 
 DALEY Patrick   USYD      

 

Results

 Rank  Name  First name  Club 
 1   SHELLEY   Jeremy   ANU 
 2   MACCHIAVELLI   Enzo   ANU 
 3   DALEY   Patrick   USYD 
 3   SADLER   Jeremy   ENGARDE 
 5   GABRIEL   Cris   DUEL 
 6   COOK   Michael   ANU 
 7   OULTON   Alister   ANU 
 8   ADAMS-BEDFORD   Joel   ANU 
 9   MAKIN   Thomas   ENGARDE 
 10   LAU   Lance   ANU 
 11   SMITH   Julian   WAGGA WAGGA 
 12   ANDRZEJEWSKI   Karol   ANU 
 13   MAJOR   Peter   ANU