Start List

 Name  First name  Country 
 ADAMS-BEDFORD   Joel    AUS 
 ANDRZEJEWSKI   Karol    AUS 
 BOWDEN   George    AUS 
 COMBER-TODD   Daniel     
 DRUMMOND   Dale    AUS 
 GORONDI   Markus     
 LIN   Jianxu     
 MACQUEEN   Jason    AUS 
 MAJOR   Peter    AUS 
 MATULIN   Joshua    AUS 
 MEREDITH   Sophie    AUS 
 MILS   Ash    AUS 
 NIX   Daniel     
 RICHARDS   James    AUS 
 RUSSELL   Natasha    AUS 
 STEVENS   Rick    AUS 
 SYME   Cathy    AUS 
 THOMPSON   Jordan    AUS 
 VANCE   Leo    AUS 
 WEST   Ranulph     
 ZHANG   Hulson    AUS 

 

Poules

  Poule No 1        V/MIndicatorHS
MEREDITH Sophie  AUS     4 V 2 4   0.250 -1 15
RUSSELL Natasha  AUS   V   V 3 V   0.750 4 18
COMBER-TODD Daniel     1 2   0 2   0.000 -15 5
MACQUEEN Jason  AUS   V V4 V   V   1.000 12 19
MAJOR Peter  AUS   V 4 V 2     0.500 0 16

 

  Poule No 2        V/MIndicatorHS
DRUMMOND Dale  AUS     1 V 4 3   0.250 -5 13
STEVENS Rick  AUS   V   4 V 0   0.500 1 14
LIN Jianxu     3 V   4 V   0.500 0 17
BOWDEN George  AUS   V 2 V   4   0.500 -2 16
RICHARDS James  AUS   V V 3 V     0.750 6 18

 

  Poule No 3         V/MIndicatorHS
NIX Daniel       4 0 2 2 3   0.000 -14 11
SYME Cathy  AUS   V   V V 1 2   0.600 -4 18
VANCE Leo  AUS   V 4   V V 1   0.600 7 20
ADAMS-BEDFORD Joel  AUS   V 4 1   1 0   0.200 -11 11
ANDRZEJEWSKI Karol  AUS   V V 2 V   V   0.800 10 22
THOMPSON Jordan  AUS   V V V V 3     0.800 12 23

 

  Poule No 4         V/MIndicatorHS
MILS Ash  AUS     V 2 2 2 V   0.400 1 16
SYME Ash  AUS   0   3 V4 V V   0.600 2 17
ZHANG Hulson  AUS   V V   V V V   1.000 13 25
MATULIN Joshua  AUS   V3 3 2   3 V   0.400 -2 16
WEST Ranulph     V 2 3 V   V   0.600 4 20
GORONDI Markus     2 0 2 2 1     0.000 -18 7

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Country  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   ZHANG   Hulson    AUS   1.000   13   25   qualifier 
 2   MACQUEEN   Jason    AUS   1.000   12   19   qualifier 
 3   THOMPSON   Jordan    AUS   0.800   12   23   qualifier 
 4   ANDRZEJEWSKI   Karol    AUS   0.800   10   22   qualifier 
 5   RICHARDS   James    AUS   0.750   6   18   qualifier 
 6   RUSSELL   Natasha    AUS   0.750   4   18   qualifier 
 7   VANCE   Leo    AUS   0.600   7   20   qualifier 
 8   WEST   Ranulph       0.600   4   20   qualifier 

 

Tableau of 8

    Tableau of 8     Semi-finals   Final
 ZHANG Hulson   AUS  
          WEST Ranulph 
 WEST Ranulph        10/4
            WEST Ranulph 
 RICHARDS James   AUS          10/5
          ANDRZEJEWSKI Karol      
 ANDRZEJEWSKI Karol   AUS     10/4     
              MACQUEEN Jason 
 THOMPSON Jordan   AUS            10/5
          RUSSELL Natasha      
 RUSSELL Natasha   AUS     10/9     
            MACQUEEN Jason 
 VANCE Leo   AUS          10/5
          MACQUEEN Jason 
 MACQUEEN Jason   AUS     10/2

 

Results

 Rank  Name  First name  Country 
 1   MACQUEEN   Jason    AUS 
 2   WEST   Ranulph     
 3   ANDRZEJEWSKI   Karol    AUS 
 3   RUSSELL   Natasha    AUS 
 5   ZHANG   Hulson    AUS 
 6   THOMPSON   Jordan    AUS 
 7   RICHARDS   James    AUS 
 8   VANCE   Leo    AUS 
 9   SYME   Ash    AUS 
 10   SYME   Cathy    AUS 
 11   STEVENS   Rick    AUS 
 12   LIN   Jianxu     
 13   MAJOR   Peter    AUS 
 14   BOWDEN   George    AUS 
 15   MILS   Ash    AUS 
 16   MATULIN   Joshua    AUS 
 17   MEREDITH   Sophie    AUS 
 18   DRUMMOND   Dale    AUS 
 19   ADAMS-BEDFORD   Joel    AUS 
 20   NIX   Daniel     
 21   COMBER-TODD   Daniel     
 22   GORONDI   Markus