Start List

 Name  First name  Club 
 ANDRZEJEWSKI   Karol   ANUFC 
 CHRISTIE   Gordon   EMFC 
 COPPO   Cameron   ANUFC 
 CORNELLY   Katrina   ANUFC 
 DAVISON   Annelyse   SHFA 
 DRUMMOND   Dale   ANUFC 
 FORD   Amanda   ANUFC 
 LIEBOWITZ   David   - 
 LIN   Ken   - 
 MILLS   Ash   - 
 NUTT   Nigel   - 
 RICHARDS   James   - 
 SHELLEY   Jeremy   ANUFC 
 STEVENS   Rick   ANUFC 
 SYME   Ash   SHFA 
 THOMPSON   Jordan   NONE 
 VANCE   Leo   ANUFC 
 WEST   Ranulph    
 WIDDUP   April   ME 
 ZHANG   Hulson   ANUFC 

 

Poules

  Poule No 1        V/MIndicatorHS
DRUMMOND Dale  ANUFC      V 2 V V   0.750 2 17
SHELLEY Jeremy  ANUFC    4   V V V   0.750 9 19
LIN Ken  -    V 2   2 3   0.250 -5 12
LIEBOWITZ David  -    3 0 V   V   0.500 -3 13
THOMPSON Jordan  NONE    3 3 V 4     0.250 -3 15

 

  Poule No 2        V/MIndicatorHS
VANCE Leo  ANUFC      V V4 2 1   0.500 -1 12
CORNELLY Katrina  ANUFC    0   V 2 0   0.250 -11 7
WIDDUP April  ME    3 3   4 4   0.000 -5 14
COPPO Cameron  ANUFC    V V V   1   0.750 3 16
NUTT Nigel  -    V V V V     1.000 14 20

 

  Poule No 3        V/MIndicatorHS
ANDRZEJEWSKI Karol  ANUFC      V 3 V 2   0.500 3 15
CHRISTIE Gordon  EMFC    1   V V V   0.750 1 16
DAVISON Annelyse  SHFA    V 3   V V   0.750 3 18
MILLS Ash  -    1 4 4   4   0.000 -7 13
FORD Amanda  ANUFC    V 3 3 V     0.500 0 16

 

  Poule No 4        V/MIndicatorHS
ZHANG Hulson  ANUFC      V V V V   1.000 10 20
STEVENS Rick  ANUFC    1   1 4 0   0.000 -14 6
RICHARDS James  -    4 V   1 V   0.500 3 15
SYME Ash  SHFA    2 V V   3   0.500 0 15
WEST Ranulph      3 V 1 V     0.500 1 14

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Club  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   NUTT   Nigel   -   1.000   14   20   qualifier 
 2   ZHANG   Hulson   ANUFC   1.000   10   20   qualifier 
 3   SHELLEY   Jeremy   ANUFC   0.750   9   19   qualifier 
 4   DAVISON   Annelyse   SHFA   0.750   3   18   qualifier 
 5   COPPO   Cameron   ANUFC   0.750   3   16   qualifier 
 6   DRUMMOND   Dale   ANUFC   0.750   2   17   qualifier 
 7   CHRISTIE   Gordon   EMFC   0.750   1   16   qualifier 
 8   RICHARDS   James   -   0.500   3   15   qualifier 
 8   ANDRZEJEWSKI   Karol   ANUFC   0.500   3   15   qualifier 
 10   WEST   Ranulph      0.500   1   14   qualifier 
 11   FORD   Amanda   ANUFC   0.500   0   16   qualifier 
 12   SYME   Ash   SHFA   0.500   0   15   qualifier 
 13   VANCE   Leo   ANUFC   0.500   -1   12   qualifier 
 14   LIEBOWITZ   David   -   0.500   -3   13   qualifier 
 15   THOMPSON   Jordan   NONE   0.250   -3   15   qualifier 
 16   LIN   Ken   -   0.250   -5   12   qualifier 
 17   CORNELLY   Katrina   ANUFC   0.250   -11   7   qualifier 
 18   WIDDUP   April   ME   0.000   -5   14   qualifier 
 19   MILLS   Ash   -   0.000   -7   13   qualifier 
 20   STEVENS   Rick   ANUFC   0.000   -14   6   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   NUTT Nigel   -   
          NUTT Nigel 
16   STEVENS Rick   ANUFC  15/4
            NUTT Nigel 
   9   WEST Ranulph          15/7
          WEST Ranulph      
 RICHARDS James   -  15/5     
              NUTT Nigel 
   5   DRUMMOND Dale   ANUFC         15/8
          DRUMMOND Dale           
12   LIEBOWITZ David   -  15/11          
            THOMPSON Jordan      
   13   THOMPSON Jordan   NONE       by abandonment     
          THOMPSON Jordan        
 COPPO Cameron   ANUFC  15/13       
                NUTT Nigel 
   3   SHELLEY Jeremy   ANUFC           15/14
          SHELLEY Jeremy        
14   LIN Ken   -  15/11       
            SHELLEY Jeremy      
   11   VANCE Leo   ANUFC       15/1     
          VANCE Leo           
 CHRISTIE Gordon   EMFC  15/8          
              SHELLEY Jeremy 
   7   ANDRZEJEWSKI Karol   ANUFC         15/8
          ANDRZEJEWSKI Karol      
10   SYME Ash   SHFA  15/14     
            ZHANG Hulson 
   15   MILLS Ash   -       15/6
          ZHANG Hulson 
 ZHANG Hulson   ANUFC  15/7

 

Results

 Rank  Name  First name  Club 
 1   NUTT   Nigel   - 
 2   SHELLEY   Jeremy   ANUFC 
 3   THOMPSON   Jordan   NONE 
 3   ZHANG   Hulson   ANUFC 
 5   DRUMMOND   Dale   ANUFC 
 6   ANDRZEJEWSKI   Karol   ANUFC 
 7   WEST   Ranulph    
 8   VANCE   Leo   ANUFC 
 9   COPPO   Cameron   ANUFC 
 10   CHRISTIE   Gordon   EMFC 
 11   RICHARDS   James   - 
 12   SYME   Ash   SHFA 
 13   LIEBOWITZ   David   - 
 14   LIN   Ken   - 
 15   MILLS   Ash   - 
 16   STEVENS   Rick   ANUFC