Start List

 Name  First name  Club 
 ABELLA   Daniel   CDDC 
 COOK   Michael   ANU FC 
 GOLDRICK   Edmund   ANU FC 
 MANSFIELD   Luke   SHFC 
 MILLER   Philip   SSC 
 NORKIN   Anton   UNSW 
 SADLER   Jeremy   SWORDPLAY 
 SMITH   Julian   WAGGA 
 WILCOCK   Adam   UNSW 
 ZHANG   Henry   ANU FC 

 

Poules

  Poule No 1        V/MIndicatorHS
MANSFIELD Luke  SHFC     V V V V   1.000 15 20
WILCOCK Adam  UNSW   2   V V V   0.750 10 17
GOLDRICK Edmund  ANU FC   1 0   V 4   0.250 -5 10
SMITH Julian  WAGGA   1 2 0   3   0.000 -14 6
SADLER Jeremy  SWORDPLAY   1 0 V V     0.500 -6 11

 

  Poule No 2        V/MIndicatorHS
ZHANG Henry  ANU FC     V 2 V V   0.750 6 17
COOK Michael  ANU FC   2   0 V V   0.500 -4 12
MILLER Philip  SSC   V V   V V   1.000 18 20
NORKIN Anton  UNSW   2 4 0   0   0.000 -14 6
ABELLA Daniel  CDDC   2 2 0 V     0.250 -6 9

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Club  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   MILLER   Philip   SSC   1.000   18   20   qualifier 
 2   MANSFIELD   Luke   SHFC   1.000   15   20   qualifier 
 3   WILCOCK   Adam   UNSW   0.750   10   17   qualifier 
 4   ZHANG   Henry   ANU FC   0.750   6   17   qualifier 
 5   COOK   Michael   ANU FC   0.500   -4   12   qualifier 
 6   SADLER   Jeremy   SWORDPLAY   0.500   -6   11   qualifier 
 7   GOLDRICK   Edmund   ANU FC   0.250   -5   10   qualifier 
 8   ABELLA   Daniel   CDDC   0.250   -6   9   qualifier 
 9   SMITH   Julian   WAGGA   0.000   -14   6   qualifier 
 9   NORKIN   Anton   UNSW   0.000   -14   6   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
 MILLER Philip   SSC  
          MILLER Philip 
16                              
            MILLER Philip 
 NORKIN Anton   UNSW          15/3
          NORKIN Anton      
 ABELLA Daniel   CDDC     15/8     
              MILLER Philip 
 COOK Michael   ANU FC            15/2
          COOK Michael           
12                    
            ZHANG Henry      
13                15/9     
          ZHANG Henry        
 ZHANG Henry   ANU FC           
                MILLER Philip 
 WILCOCK Adam   UNSW              15/10
          WILCOCK Adam        
14                 
            WILCOCK Adam      
11                15/1     
          SADLER Jeremy           
 SADLER Jeremy   SWORDPLAY              
              WILCOCK Adam 
 GOLDRICK Edmund   ANU FC            15/5
          GOLDRICK Edmund      
10   SMITH Julian   WAGGA     15/8     
            GOLDRICK Edmund 
15                15/11
          MANSFIELD Luke 
 MANSFIELD Luke   SHFC    

 

Results

 Rank  Name  First name  Club 
 1   MILLER   Philip   SSC 
 2   WILCOCK   Adam   UNSW 
 3   GOLDRICK   Edmund   ANU FC 
 3   ZHANG   Henry   ANU FC 
 5   MANSFIELD   Luke   SHFC 
 6   COOK   Michael   ANU FC 
 7   SADLER   Jeremy   SWORDPLAY 
 8   NORKIN   Anton   UNSW 
 9   ABELLA   Daniel   CDDC 
 10   SMITH   Julian   WAGGA