Start List

 Name  First name  Club 
 ANDREW-KABILAFKAS   Max   MASTERS FENCING CLUB 
 BAIN   Iain   ANU FC 
 BLAKE   Adrian   ANU FC 
 BODMAN   Callum   ANU FC 
 BOURKE   Michael   CDDC 
 DALL'ASEN   Matthew   AFF 
 DONALD   Matthew   USYD 
 FINCH   Adrian   THE SWORDS CLUB 
 FINCH   Lachlan   THE SWORDS CLUB 
 FOLEY   Samuel   WAGGA 
 GOLDRICK   Edmund   ANU FC 
 MAKIN   Tom   ENGARDE 
 MANSFIELD   Phil   SHFA 
 MOONEY GRAND   Samuel   USYD 
 MORENO   Frederico   MARCONI 
 OKEEFE   Brendan   MASTERS 
 SADLER   Jeremy   SWORDPLAY 
 TYSHCHENKO   Andrey   UTS 
 WEBSTER   Garry   LANCASTER 
 ZHANG   Hulson   ANU FC 

 

Poules

  Poule No 1          V/MIndicatorHS
ZHANG Hulson  ANU FC     V 1 V 0 4 V   0.500 2 20
BOURKE Michael  CDDC   1   1 1 0 1 2   0.000 -24 6
FINCH Adrian  THE SWORDS CLUB   V V   V 0 1 3   0.500 1 19
BLAKE Adrian  ANU FC   1 V 1   0 0 0   0.167 -19 7
DONALD Matthew  USYD   V V V V   V V   1.000 29 30
DALL'ASEN Matthew  AFF   V V V V 0   V   0.833 11 25
MAKIN Tom  ENGARDE   1 V V V 1 3     0.500 0 20

 

  Poule No 2          V/MIndicatorHS
BODMAN Callum  ANU FC     1 V V 2 V V   0.667 7 23
MOONEY GRAND Samuel  USYD   V   V V V V V   1.000 22 30
SADLER Jeremy  SWORDPLAY   0 3   4 3 1 V   0.167 -9 16
BAIN Iain  ANU FC   3 1 V   2 V V   0.500 -4 21
ANDREW-KABILAFKAS Max  MASTERS FENCING CLUB   V 3 V V   V V   0.833 15 28
WEBSTER Garry  LANCASTER   2 0 V 4 0   V   0.333 -5 16
FOLEY Samuel  WAGGA   1 0 0 2 1 0     0.000 -26 4

 

  Poule No 3         V/MIndicatorHS
GOLDRICK Edmund  ANU FC     V V 3 V 1   0.600 2 19
FINCH Lachlan  THE SWORDS CLUB   1   V 0 3 0   0.200 -15 9
MANSFIELD Phil  SHFA   3 4   1 V 3   0.200 -6 16
MORENO Frederico  MARCONI   V V V   V 2   0.800 10 22
OKEEFE Brendan  MASTERS   3 V 2 3   3   0.200 -7 16
TYSHCHENKO Andrey  UTS   V V V V V     1.000 16 25

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Club  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   DONALD   Matthew   USYD   1.000   29   30   qualifier 
 2   MOONEY GRAND   Samuel   USYD   1.000   22   30   qualifier 
 3   TYSHCHENKO   Andrey   UTS   1.000   16   25   qualifier 
 4   ANDREW-KABILAFKAS   Max   MASTERS FENCING CLUB   0.833   15   28   qualifier 
 5   DALL'ASEN   Matthew   AFF   0.833   11   25   qualifier 
 6   MORENO   Frederico   MARCONI   0.800   10   22   qualifier 
 7   BODMAN   Callum   ANU FC   0.667   7   23   qualifier 
 8   GOLDRICK   Edmund   ANU FC   0.600   2   19   qualifier 
 9   ZHANG   Hulson   ANU FC   0.500   2   20   qualifier 
 10   FINCH   Adrian   THE SWORDS CLUB   0.500   1   19   qualifier 
 11   MAKIN   Tom   ENGARDE   0.500   0   20   qualifier 
 12   BAIN   Iain   ANU FC   0.500   -4   21   qualifier 
 13   WEBSTER   Garry   LANCASTER   0.333   -5   16   qualifier 
 14   MANSFIELD   Phil   SHFA   0.200   -6   16   qualifier 
 15   OKEEFE   Brendan   MASTERS   0.200   -7   16   qualifier 
 16   FINCH   Lachlan   THE SWORDS CLUB   0.200   -15   9   qualifier 
 17   SADLER   Jeremy   SWORDPLAY   0.167   -9   16   qualifier 
 18   BLAKE   Adrian   ANU FC   0.167   -19   7   qualifier 
 19   BOURKE   Michael   CDDC   0.000   -24   6   qualifier 
 20   FOLEY   Samuel   WAGGA   0.000   -26   4   qualifier 

 

Tableau of 32

    Tableau of 32     Tableau of 16   Tableau of 8   Semi-finals   Final
 DONALD Matthew   USYD  
          DONALD Matthew 
32                              
            DONALD Matthew 
17   SADLER Jeremy   SWORDPLAY          15/1
          FINCH Lachlan      
16   FINCH Lachlan   THE SWORDS CLUB     15/10     
              DONALD Matthew 
 ZHANG Hulson   ANU FC            15/0
          ZHANG Hulson           
24                    
            GOLDRICK Edmund      
25                15/8     
          GOLDRICK Edmund        
 GOLDRICK Edmund   ANU FC           
                DONALD Matthew 
 DALL'ASEN Matthew   AFF              15/2
          DALL'ASEN Matthew             
28                      
            BAIN Iain           
21                15/13          
          BAIN Iain                
12   BAIN Iain   ANU FC                   
              ANDREW-KABILAFKAS Max      
13   WEBSTER Garry   LANCASTER            15/11     
          WEBSTER Garry             
20   FOLEY Samuel   WAGGA     15/6            
            ANDREW-KABILAFKAS Max        
29                15/4       
          ANDREW-KABILAFKAS Max          
 ANDREW-KABILAFKAS Max   MASTERS FENCING CLUB             
                  DONALD Matthew 
 TYSHCHENKO Andrey   UTS                15/9
          TYSHCHENKO Andrey          
30                   
            TYSHCHENKO Andrey        
19   BOURKE Michael   CDDC          15/0       
          MANSFIELD Phil             
14   MANSFIELD Phil   SHFA     15/3            
              TYSHCHENKO Andrey      
11   MAKIN Tom   ENGARDE            15/10     
          MAKIN Tom                
22                         
            MORENO Frederico           
27                15/13          
          MORENO Frederico             
 MORENO Frederico   MARCONI                
                TYSHCHENKO Andrey 
 BODMAN Callum   ANU FC              15/6
          BODMAN Callum        
26                 
            BODMAN Callum      
23                15/5     
          FINCH Adrian           
10   FINCH Adrian   THE SWORDS CLUB              
              MOONEY GRAND Samuel 
15   OKEEFE Brendan   MASTERS            15/2
          BLAKE Adrian      
18   BLAKE Adrian   ANU FC    by abandonment     
            MOONEY GRAND Samuel 
31                15/4
          MOONEY GRAND Samuel 
 MOONEY GRAND Samuel   USYD    

 

Results

 Rank  Name  First name  Club 
 1   DONALD   Matthew   USYD 
 2   TYSHCHENKO   Andrey   UTS 
 3   ANDREW-KABILAFKAS   Max   MASTERS FENCING CLUB 
 3   MOONEY GRAND   Samuel   USYD 
 5   MORENO   Frederico   MARCONI 
 6   BODMAN   Callum   ANU FC 
 7   GOLDRICK   Edmund   ANU FC 
 8   BAIN   Iain   ANU FC 
 9   DALL'ASEN   Matthew   AFF 
 10   ZHANG   Hulson   ANU FC 
 11   FINCH   Adrian   THE SWORDS CLUB 
 12   MAKIN   Tom   ENGARDE 
 13   WEBSTER   Garry   LANCASTER 
 14   MANSFIELD   Phil   SHFA 
 15   FINCH   Lachlan   THE SWORDS CLUB 
 16   BLAKE   Adrian   ANU FC 
 17   OKEEFE   Brendan   MASTERS 
 18   SADLER   Jeremy   SWORDPLAY 
 19   BOURKE   Michael   CDDC 
 20   FOLEY   Samuel   WAGGA