Start List

 Name  First name  Club 
 BAIN   Iain   ANU FC 
 BAKER   Matt   UTS 
 CARTER   Roy   PAF 
 CLARKE   Reagan   MU 
 COOK   Andrew   USYD 
 COSTELLO   Damien   USYD 
 DAVIES   Nicholas   SHFA 
 DOWNES   John   SYDU 
 DRUMMOND   Dale   ANU FC 
 HALES   James   DUEL 
 KOPIEC   Rene   PAF 
 MACQUEEN   Jason   ANU FC 
 MANSFIELD   Luke   SHFA 
 MANSFIELD   Phil   SHFA 
 MASON   Darryl   PAF 
 MERIAUX   Mathieu   ME 
 MORRIS   Mark   FAA 
 SADLER   Christopher   SPFC 
 SADLER   Jeremy   SPFC 
 SHELLEY   Jeremy   ANU FC 
 STANFORD   Jackson   DUEL 
 THOMPSON   Jordan   ME 
 TURNER   Alexander   WAGGA 
 TURNER   Jacob   PAF 
 VANCE   Leo   ANU FC 
 WEBSTER   Garry   LANCASTER 
 WILCOCK   Benjamin   SHFA 
 ZHANG   Hulson   ANU FC 

 

Poules

  Poule No 1          V/MIndicatorHS
DRUMMOND Dale  ANU FC     2 V 4 1 V 2   0.333 -8 19
BAKER Matt  UTS   V   V 2 3 V V   0.667 5 25
MASON Darryl  PAF   3 3   1 0 V 3   0.167 -14 15
MACQUEEN Jason  ANU FC   V V3 V   4 V V   0.833 9 27
DOWNES John  SYDU   V V V V   V V   1.000 19 30
MANSFIELD Phil  SHFA   4 4 4 4 0   3   0.000 -11 19
CLARKE Reagan  MU   V 3 V 2 3 V     0.500 0 23

 

  Poule No 2          V/MIndicatorHS
VANCE Leo  ANU FC     V V 1 1 1 1   0.333 -12 14
TURNER Alexander  WAGGA   2   V V 0 1 0   0.333 -14 13
WEBSTER Garry  LANCASTER   4 3   2 0 1 2   0.000 -18 12
ZHANG Hulson  ANU FC   V 4 V   2 2 2   0.333 -3 20
MERIAUX Mathieu  ME   V V V V   V 4   0.833 17 29
DAVIES Nicholas  SHFA   V V V V 4   V   0.833 18 29
KOPIEC Rene  PAF   V V V V V 1     0.833 12 26

 

  Poule No 3          V/MIndicatorHS
WILCOCK Benjamin  SHFA     2 V 1 2 V3 V   0.500 0 18
SADLER Christopher  SPFC   V   1 3 V 1 3   0.333 -6 18
THOMPSON Jordan  ME   1 V   2 4 V V   0.500 -2 22
SHELLEY Jeremy  ANU FC   V4 V V   V V V   1.000 19 29
COSTELLO Damien  USYD   V 2 V 2   V V   0.667 3 24
CARTER Roy  PAF   2 V 4 1 2   4   0.167 -6 18
STANFORD Jackson  DUEL   1 V 4 1 3 V     0.333 -8 19

 

  Poule No 4          V/MIndicatorHS
MORRIS Mark  FAA     2 3 1 V V 3   0.333 -7 19
MANSFIELD Luke  SHFA   V   V V V V V   1.000 16 30
BAIN Iain  ANU FC   V 2   V 3 V V   0.667 8 25
TURNER Jacob  PAF   V 3 1   V4 2 3   0.333 -5 18
COOK Andrew  USYD   3 1 V 3   2 V   0.333 -4 19
HALES James  DUEL   3 3 1 V V   V   0.500 -1 22
SADLER Jeremy  SPFC   V 3 2 V4 1 4     0.333 -7 19

 

Poules Ranking

 Rank  Name  First name  Club  Victory/match  Ind.  HS  Group 
 1   DOWNES   John   SYDU   1.000   19   30   qualifier 
 2   SHELLEY   Jeremy   ANU FC   1.000   19   29   qualifier 
 3   MANSFIELD   Luke   SHFA   1.000   16   30   qualifier 
 4   DAVIES   Nicholas   SHFA   0.833   18   29   qualifier 
 5   MERIAUX   Mathieu   ME   0.833   17   29   qualifier 
 6   KOPIEC   Rene   PAF   0.833   12   26   qualifier 
 7   MACQUEEN   Jason   ANU FC   0.833   9   27   qualifier 
 8   BAIN   Iain   ANU FC   0.667   8   25   qualifier 
 9   BAKER   Matt   UTS   0.667   5   25   qualifier 
 10   COSTELLO   Damien   USYD   0.667   3   24   qualifier 
 11   CLARKE   Reagan   MU   0.500   0   23   qualifier 
 12   WILCOCK   Benjamin   SHFA   0.500   0   18   qualifier 
 13   HALES   James   DUEL   0.500   -1   22   qualifier 
 14   THOMPSON   Jordan   ME   0.500   -2   22   qualifier 
 15   ZHANG   Hulson   ANU FC   0.333   -3   20   qualifier 
 16   COOK   Andrew   USYD   0.333   -4   19   qualifier 
 17   TURNER   Jacob   PAF   0.333   -5   18   qualifier 
 18   SADLER   Christopher   SPFC   0.333   -6   18   qualifier 
 19   SADLER   Jeremy   SPFC   0.333   -7   19   qualifier 
 19   MORRIS   Mark   FAA   0.333   -7   19   qualifier 
 21   DRUMMOND   Dale   ANU FC   0.333   -8   19   qualifier 
 21   STANFORD   Jackson   DUEL   0.333   -8   19   qualifier 
 23   VANCE   Leo   ANU FC   0.333   -12   14   qualifier 
 24   TURNER   Alexander   WAGGA   0.333   -14   13   qualifier 
 25   CARTER   Roy   PAF   0.167   -6   18   qualifier 
 26   MASON   Darryl   PAF   0.167   -14   15   qualifier 
 27   MANSFIELD   Phil   SHFA   0.000   -11   19   qualifier 
 28   WEBSTER   Garry   LANCASTER   0.000   -18   12   qualifier 

 

Tableau of 32

    Tableau of 32     Tableau of 16   Tableau of 8   Semi-finals   Final
 DOWNES John   SYDU  
          DOWNES John 
32                              
            DOWNES John 
17   TURNER Jacob   PAF          15/3
          TURNER Jacob      
16   COOK Andrew   USYD     15/11     
              DOWNES John 
 BAKER Matt   UTS            15/4
          BAKER Matt           
24   TURNER Alexander   WAGGA     15/10          
            BAKER Matt      
25   CARTER Roy   PAF          15/2     
          BAIN Iain        
 BAIN Iain   ANU FC     15/13       
                DAVIES Nicholas 
 MERIAUX Mathieu   ME              15/11
          MERIAUX Mathieu             
28   WEBSTER Garry   LANCASTER     15/1            
            MERIAUX Mathieu           
21   DRUMMOND Dale   ANU FC          15/10          
          WILCOCK Benjamin                
12   WILCOCK Benjamin   SHFA     15/12               
              DAVIES Nicholas      
13   HALES James   DUEL            15/12     
          HALES James             
20   MORRIS Mark   FAA     15/10            
            DAVIES Nicholas        
29               by abandonment       
          DAVIES Nicholas          
 DAVIES Nicholas   SHFA             
                  DAVIES Nicholas 
 MANSFIELD Luke   SHFA                15/12
          MANSFIELD Luke          
30                   
            MANSFIELD Luke        
19   SADLER Jeremy   SPFC          15/8       
          THOMPSON Jordan             
14   THOMPSON Jordan   ME     15/11            
              MANSFIELD Luke      
11   CLARKE Reagan   MU            15/6     
          CLARKE Reagan                
22   STANFORD Jackson   DUEL     15/10               
            KOPIEC Rene           
27   MANSFIELD Phil   SHFA          15/11          
          KOPIEC Rene             
 KOPIEC Rene   PAF     15/3            
                MANSFIELD Luke 
 MACQUEEN Jason   ANU FC              15/13
          MACQUEEN Jason        
26   MASON Darryl   PAF     15/8       
            MACQUEEN Jason      
23   VANCE Leo   ANU FC          15/11     
          COSTELLO Damien           
10   COSTELLO Damien   USYD     15/9          
              SHELLEY Jeremy 
15   ZHANG Hulson   ANU FC            15/7
          SADLER Christopher      
18   SADLER Christopher   SPFC     15/6     
            SHELLEY Jeremy 
31                15/3
          SHELLEY Jeremy 
 SHELLEY Jeremy   ANU FC    

 

Results

 Rank  Name  First name  Club 
 1   DAVIES   Nicholas   SHFA 
 2   MANSFIELD   Luke   SHFA 
 3   DOWNES   John   SYDU 
 3   SHELLEY   Jeremy   ANU FC 
 5   MERIAUX   Mathieu   ME 
 6   KOPIEC   Rene   PAF 
 7   MACQUEEN   Jason   ANU FC 
 8   BAKER   Matt   UTS 
 9   BAIN   Iain   ANU FC 
 10   COSTELLO   Damien   USYD 
 11   CLARKE   Reagan   MU 
 12   WILCOCK   Benjamin   SHFA 
 13   HALES   James   DUEL 
 14   THOMPSON   Jordan   ME 
 15   TURNER   Jacob   PAF 
 16   SADLER   Christopher   SPFC 
 17   ZHANG   Hulson   ANU FC 
 18   COOK   Andrew   USYD 
 19   MORRIS   Mark   FAA 
 19   SADLER   Jeremy   SPFC 
 21   DRUMMOND   Dale   ANU FC 
 21   STANFORD   Jackson   DUEL 
 23   VANCE   Leo   ANU FC 
 24   TURNER   Alexander   WAGGA 
 25   CARTER   Roy   PAF 
 26   MASON   Darryl   PAF 
 27   MANSFIELD   Phil   SHFA 
 28   WEBSTER   Garry   LANCASTER