Start List

 Name   First name   Club 
 BAIN   Iain   ANUFC 
 BLAKE   Adrian   ANUFC 
 BOWDEN   George   ANUFC 
 CHAN   Oli   ANUFC 
 COOK   Michael   BATHURST 
 CORNELLY   Katrina   ANUFC 
 GABRIEL   Cris   SPFC 
 JONES   Sarah   ANUFC 
 MAKIN   Tom   EMFC 
 MARCU   Esty   ANUFC 
 MCGLYNN   Patrick   LFC 
 MITTERMAIR   Georg   ANUFC 
 RICHARDS   James   ANUFC 
 SHELLEY   Jeremy   ANUFC 
 ZHANG   Hulson   ANUFC 

 

Poules

  Poule No 1 V/M Indicator HS
MARCU Esty  ANUFC     0 2 1 1   0.000 -16 4
RICHARDS James  ANUFC   V   1 1 1   0.250 -7 8
ZHANG Hulson  ANUFC   V V   V V   1.000 12 20
BAIN Iain  ANUFC   V V 3   V   0.750 11 18
COOK Michael  BATHURST   V V 2 0     0.500 0 12

 

  Poule No 2 V/M Indicator HS
CORNELLY Katrina  ANUFC     1 3 4 V   0.250 -4 13
BOWDEN George  ANUFC   V   1 1 V   0.500 0 12
MITTERMAIR Georg  ANUFC   V V   V V   1.000 11 20
GABRIEL Cris  SPFC   V V 3   V   0.750 8 18
BLAKE Adrian  ANUFC   2 1 2 0     0.000 -15 5

 

  Poule No 3 V/M Indicator HS
JONES Sarah  ANUFC     2 2 1 0   0.000 -15 5
CHAN Oli  ANUFC   V   3 1 3   0.250 -5 12
MCGLYNN Patrick  LFC   V V   V 3   0.750 7 18
MAKIN Tom  EMFC   V V 1   V   0.750 6 16
SHELLEY Jeremy  ANUFC   V V V 3     0.750 7 18

 

Poules Ranking

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   ZHANG   Hulson   ANUFC   1.000   12   20   qualifier 
 2   MITTERMAIR   Georg   ANUFC   1.000   11   20   qualifier 
 3   BAIN   Iain   ANUFC   0.750   11   18   qualifier 
 4   GABRIEL   Cris   SPFC   0.750   8   18   qualifier 
 5   MCGLYNN   Patrick   LFC   0.750   7   18   qualifier 
 5   SHELLEY   Jeremy   ANUFC   0.750   7   18   qualifier 
 7   MAKIN   Tom   EMFC   0.750   6   16   qualifier 
 8   BOWDEN   George   ANUFC   0.500   0   12   qualifier 
 8   COOK   Michael   BATHURST   0.500   0   12   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
 ZHANG Hulson   ANUFC  
          ZHANG Hulson 
16                              
            COOK Michael 
 COOK Michael   BATHURST          15/9
          COOK Michael      
 BOWDEN George   ANUFC     15/8     
              SHELLEY Jeremy 
 SHELLEY Jeremy   ANUFC            15/7
          SHELLEY Jeremy           
12                    
            SHELLEY Jeremy      
13                14/7     
          GABRIEL Cris        
 GABRIEL Cris   SPFC           
                SHELLEY Jeremy 
 BAIN Iain   ANUFC              15/12
          BAIN Iain        
14                 
            BAIN Iain      
11                15/8     
          MCGLYNN Patrick           
 MCGLYNN Patrick   LFC              
              BAIN Iain 
 MAKIN Tom   EMFC            15/12
          MAKIN Tom      
10               
            MITTERMAIR Georg 
15                15/11
          MITTERMAIR Georg 
 MITTERMAIR Georg   ANUFC    

 

Results

 Rank   Name   First name   Club 
 1   SHELLEY   Jeremy   ANUFC 
 2   BAIN   Iain   ANUFC 
 3   COOK   Michael   BATHURST 
 3   MITTERMAIR   Georg   ANUFC 
 5   ZHANG   Hulson   ANUFC 
 6   GABRIEL   Cris   SPFC 
 7   MCGLYNN   Patrick   LFC 
 8   MAKIN   Tom   EMFC 
 9   BOWDEN   George   ANUFC 
 10   CORNELLY   Katrina   ANUFC 
 11   CHAN   Oli   ANUFC 
 12   RICHARDS   James   ANUFC 
 13   BLAKE   Adrian   ANUFC 
 13   JONES   Sarah   ANUFC 
 15   MARCU   Esty   ANUFC