Start List

 Name   First name 
 AKHURST   Kristian 
 BAIN   Iain 
 BOWDEN   George 
 CHRISTIE   Gordon 
 DIMPEL   Hans 
 DRUMMOND   Dale 
 EMERY   Joel 
 GABRIEL   Cris 
 JEREB   Alex 
 MATULIN   Joshua 
 MILLS   Ash 
 RICHARDS   James 
 SADLER   Chris 
 SADLER   Jeremy 
 SHOON CHONG   Jet 
 STEVENS   Rick 
 VANCE   Leo 
 ZHANG   Hulson 

 

Poules

  Poule No 1 V/M Indicator HS
DRUMMOND Dale  AUS     V V V V 4   0.800 7 24
SHOON CHONG Jet  AUS   3   1 V 1 3   0.200 -11 13
JEREB Alex  AUS   3 V   3 2 V   0.400 -2 18
BOWDEN George  AUS   2 4 V   3 3   0.200 -6 17
VANCE Leo  AUS   4 V V V   V   0.800 9 24
SADLER Jeremy  AUS   V V 4 V 4     0.600 3 23

 

  Poule No 2 V/M Indicator HS
SADLER Chris  AUS     V V V V 2   0.800 9 22
DIMPEL Hans  AUS   2   V 1 4 2   0.200 -10 14
MATULIN Joshua  AUS   2 4   1 3 2   0.000 -13 12
CHRISTIE Gordon  AUS   1 V V   0 0   0.400 -6 11
ZHANG Hulson  AUS   3 V V V   2   0.600 3 20
GABRIEL Cris  AUS   V V V V V     1.000 17 25

 

  Poule No 3 V/M Indicator HS
AKHURST Kristian  AUS     V 3 1 0 V   0.400 -9 14
RICHARDS James  AUS   4   2 V 2 V   0.400 -2 18
EMERY Joel  AUS   V V   V 3 V   0.800 8 23
MILLS Ash  AUS   V 1 1   3 1   0.200 -10 11
BAIN Iain  AUS   V V V V   V   1.000 15 25
STEVENS Rick  AUS   4 4 4 V 2     0.200 -2 19

 

Poules Ranking

 Rank   Name   First name   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   GABRIEL   Cris   1.000   17   25   qualifier 
 2   BAIN   Iain   1.000   15   25   qualifier 
 3   VANCE   Leo   0.800   9   24   qualifier 
 4   SADLER   Chris   0.800   9   22   qualifier 
 5   EMERY   Joel   0.800   8   23   qualifier 
 6   DRUMMOND   Dale   0.800   7   24   qualifier 
 7   SADLER   Jeremy   0.600   3   23   qualifier 
 8   ZHANG   Hulson   0.600   3   20   qualifier 
 9   JEREB   Alex   0.400   -2   18   qualifier 
 9   RICHARDS   James   0.400   -2   18   qualifier 
 11   CHRISTIE   Gordon   0.400   -6   11   qualifier 
 12   AKHURST   Kristian   0.400   -9   14   qualifier 
 13   STEVENS   Rick   0.200   -2   19   qualifier 
 14   BOWDEN   George   0.200   -6   17   qualifier 
 15   DIMPEL   Hans   0.200   -10   14   qualifier 
 16   MILLS   Ash   0.200   -10   11   qualifier 
 17   SHOON CHONG   Jet   0.200   -11   13   qualifier 
 18   MATULIN   Joshua   0.000   -13   12   qualifier 

 

Tableau of 32

    Tableau of 32     Tableau of 16   Tableau of 8   Semi-finals   Final
 GABRIEL Cris   AUS  
          GABRIEL Cris 
32                              
            GABRIEL Cris 
17   SHOON CHONG Jet   AUS         
                                    
16   MILLS Ash   AUS    by abandonment and by abandonment     
              GABRIEL Cris 
 RICHARDS James   AUS            15/12
          RICHARDS James           
24                    
            ZHANG Hulson      
25               by abandonment     
          ZHANG Hulson        
 ZHANG Hulson   AUS           
                EMERY Joel 
 EMERY Joel   AUS              15/12
          EMERY Joel             
28                      
            EMERY Joel           
21               by abandonment          
          AKHURST Kristian                
12   AKHURST Kristian   AUS                   
              EMERY Joel      
13   STEVENS Rick   AUS            15/12     
          STEVENS Rick             
20                      
            SADLER Chris        
29               by abandonment       
          SADLER Chris          
 SADLER Chris   AUS             
                  BAIN Iain 
 VANCE Leo   AUS                15/10
          VANCE Leo          
30                   
            VANCE Leo        
19               by abandonment       
          BOWDEN George             
14   BOWDEN George   AUS                
              DRUMMOND Dale      
11   CHRISTIE Gordon   AUS            15/11     
          CHRISTIE Gordon                
22                         
            DRUMMOND Dale           
27               by abandonment          
          DRUMMOND Dale             
 DRUMMOND Dale   AUS                
                BAIN Iain 
 SADLER Jeremy   AUS              15/11
          SADLER Jeremy        
26                 
            SADLER Jeremy      
23               by abandonment     
          JEREB Alex           
10   JEREB Alex   AUS              
              BAIN Iain 
15   DIMPEL Hans   AUS            15/6
                
18   MATULIN Joshua   AUS    by abandonment and by abandonment     
            BAIN Iain 
31               
          BAIN Iain 
 BAIN Iain   AUS    

 

Results

 Rank   Name   First name   Country 
 1   BAIN   Iain    AUS 
 2   EMERY   Joel    AUS 
 3   DRUMMOND   Dale    AUS 
 3   GABRIEL   Cris    AUS 
 5   VANCE   Leo    AUS 
 6   SADLER   Chris    AUS 
 7   SADLER   Jeremy    AUS 
 8   ZHANG   Hulson    AUS 
 9   JEREB   Alex    AUS 
 9   RICHARDS   James    AUS 
 11   CHRISTIE   Gordon    AUS 
 12   AKHURST   Kristian    AUS 
 13   STEVENS   Rick    AUS 
 14   BOWDEN   George    AUS 
 15   DIMPEL   Hans    AUS 
 16   MILLS   Ash    AUS 
 17   SHOON CHONG   Jet    AUS 
 18   MATULIN   Joshua    AUS