Start List

 Name   First name 
 AKHURST   Kristian 
 ANDREJEWSKI   Karol 
 BAIN   Iain 
 CANARD   Jeremy 
 CHAN   Oli 
 COOK   Michael 
 DAVIS   Evan 
 DRAY   Caleb 
 ELIASON   Philip 
 EMERY   Joel 
 GOLDRICK   Edmund 
 HEATLEY-HART   Justin 
 HITCHES   Tim 
 JEREB   Alex 
 MATULIN   Josh 
 RICHARDS   James 
 SADLER   Chris 
 SADLER   Jeremy 
 SHELLEY   Jeremy 
 STEVENS   Rick 
 VANCE   Leo 
 ZHANG   Hulson 

 

Poules

  Poule No 1







V/M Indicator HS
DRAY Caleb       4 V V V   0.750 7 19
GOLDRICK Edmund     V   3 4 2   0.250 -5 14
COOK Michael     3 V   1 1   0.250 -8 10
CANARD Jeremy     1 V V   V   0.750 2 16
ANDREJEWSKI Karol     3 V V 4     0.500 4 17

 

  Poule No 2







V/M Indicator HS
BAIN Iain       V V V V   1.000 14 20
ZHANG Hulson     1   V V V   0.750 2 16
DAVIS Evan     1 4   V 2   0.250 -4 12
HEATLEY-HART Justin     3 1 1   4   0.000 -11 9
CHAN Oli     1 4 V V     0.500 -1 15

 

  Poule No 3








V/M Indicator HS
JEREB Alex       V V 3 3 V   0.600 8 21
HITCHES Tim     0   1 0 1 1   0.000 -22 3
STEVENS Rick     2 V   2 0 V   0.400 -5 14
SADLER Chris     V V V   4 V   0.800 13 24
SHELLEY Jeremy     V V V V   V   1.000 17 25
ELIASON Philip     1 V 3 1 0     0.200 -11 10

 

  Poule No 4








V/M Indicator HS
VANCE Leo       V V 1 V V   0.800 6 21
MATULIN Josh     1   2 3 2 3   0.000 -14 11
AKHURST Kristian     4 V   2 4 4   0.200 -3 19
EMERY Joel     V V V   V V   1.000 16 25
RICHARDS James     3 V V 2   V   0.600 3 20
SADLER Jeremy     2 V V 1 1     0.400 -8 14

 

Poules Ranking

 Rank   Name   First name   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   SHELLEY   Jeremy   1.000   17   25   qualifier 
 2   EMERY   Joel   1.000   16   25   qualifier 
 3   BAIN   Iain   1.000   14   20   qualifier 
 4   SADLER   Chris   0.800   13   24   qualifier 
 5   VANCE   Leo   0.800   6   21   qualifier 
 6   DRAY   Caleb   0.750   7   19   qualifier 
 7   ZHANG   Hulson   0.750   2   16   qualifier 
 7   CANARD   Jeremy   0.750   2   16   qualifier 
 9   JEREB   Alex   0.600   8   21   qualifier 
 10   RICHARDS   James   0.600   3   20   qualifier 
 11   ANDREJEWSKI   Karol   0.500   4   17   qualifier 
 12   CHAN   Oli   0.500   -1   15   qualifier 
 13   STEVENS   Rick   0.400   -5   14   qualifier 
 14   SADLER   Jeremy   0.400   -8   14   qualifier 
 15   DAVIS   Evan   0.250   -4   12   qualifier 
 16   GOLDRICK   Edmund   0.250   -5   14   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
 SHELLEY Jeremy     
          SHELLEY Jeremy 
16   GOLDRICK Edmund        10/2
            SHELLEY Jeremy 
 JEREB Alex             10/4
          JEREB Alex      
 ZHANG Hulson        10/7     
              SHELLEY Jeremy 
 VANCE Leo               10/4
          CHAN Oli           
12   CHAN Oli        10/5          
            SADLER Chris      
13   STEVENS Rick             10/8     
          SADLER Chris        
 SADLER Chris        10/8       
                SHELLEY Jeremy 
 BAIN Iain                 10/7
          BAIN Iain        
14   SADLER Jeremy        10/3       
            BAIN Iain      
11   ANDREJEWSKI Karol             10/5     
          DRAY Caleb           
 DRAY Caleb        10/9          
              BAIN Iain 
 CANARD Jeremy               10/4
          CANARD Jeremy      
10   RICHARDS James        10/8     
            CANARD Jeremy 
15   DAVIS Evan             10/9
          EMERY Joel 
 EMERY Joel        10/9

 

Results

 Rank   Name   First name   Country 
 1   SHELLEY   Jeremy     
 2   BAIN   Iain     
 3   CANARD   Jeremy     
 3   SADLER   Chris     
 5   EMERY   Joel     
 6   DRAY   Caleb     
 7   JEREB   Alex     
 8   CHAN   Oli     
 9   VANCE   Leo     
 10   ZHANG   Hulson     
 11   RICHARDS   James     
 12   ANDREJEWSKI   Karol     
 13   STEVENS   Rick     
 14   SADLER   Jeremy     
 15   DAVIS   Evan     
 16   GOLDRICK   Edmund     
 17   COOK   Michael     
 18   AKHURST   Kristian     
 19   ELIASON   Philip     
 20   HEATLEY-HART   Justin     
 21   MATULIN   Josh     
 22   HITCHES   Tim