Start List

 Name   First name 
 ANDREJEWSKI   Karol 
 BODMAN   Callum 
 COOKE   Michael 
 CORNELLY   Katrina 
 GABRIEL   Cris 
 GOLDRICK   Edmund 
 JONES   Sarah 
 KENNEDY   Jennifer 
 MCGLYNN   Patrick 
 RICHARDS   James 
 SHEPPARD   Noemie 
 VANCE   Leo 

 

Poules

  Poule No 1 V/M Indicator HS
COOKE Michael       0 V V V V   0.800 3 20
BODMAN Callum     V   V3 V V V   1.000 15 23
GOLDRICK Edmund     4 2   V V V   0.600 9 21
ANDREJEWSKI Karol     2 3 0   V V   0.400 -2 15
SHEPPARD Noemie     3 0 3 2   2   0.000 -15 10
JONES Sarah     3 3 1 0 V     0.200 -10 12

 

  Poule No 2 V/M Indicator HS
VANCE Leo       2 1 4 V 1   0.200 -8 13
MCGLYNN Patrick     V4   V4 V V V   1.000 8 23
KENNEDY Jennifer     V 3   1 V 0   0.400 -5 14
GABRIEL Cris     V 4 V   V V   0.800 14 24
CORNELLY Katrina     2 2 4 0   V   0.200 -9 13
RICHARDS James     V 4 V 0 2     0.400 0 16

 

Poules Ranking

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   BODMAN   Callum       1.000   15   23   qualifier 
 2   MCGLYNN   Patrick       1.000   8   23   qualifier 
 3   GABRIEL   Cris       0.800   14   24   qualifier 
 4   COOKE   Michael       0.800   3   20   qualifier 
 5   GOLDRICK   Edmund       0.600   9   21   qualifier 
 6   RICHARDS   James       0.400   0   16   qualifier 
 7   ANDREJEWSKI   Karol       0.400   -2   15   qualifier 
 8   KENNEDY   Jennifer       0.400   -5   14   qualifier 
 9   VANCE   Leo       0.200   -8   13   qualifier 
 10   CORNELLY   Katrina       0.200   -9   13   qualifier 
 11   JONES   Sarah       0.200   -10   12   qualifier 
 12   SHEPPARD   Noemie       0.000   -15   10   qualifier 

 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
 BODMAN Callum     
          BODMAN Callum 
16                              
            BODMAN Callum 
 VANCE Leo             10/5
          VANCE Leo      
 KENNEDY Jennifer        9/5     
              GOLDRICK Edmund 
 GOLDRICK Edmund               10/9
          GOLDRICK Edmund           
12   SHEPPARD Noemie        10/6          
            GOLDRICK Edmund      
13                10/3     
          COOKE Michael        
 COOKE Michael              
                GOLDRICK Edmund 
 GABRIEL Cris                 15/10
          GABRIEL Cris        
14                 
            GABRIEL Cris      
11   JONES Sarah             10/5     
          RICHARDS James           
 RICHARDS James        10/5          
              GABRIEL Cris 
 ANDREJEWSKI Karol               10/3
          ANDREJEWSKI Karol      
10   CORNELLY Katrina        10/3     
            ANDREJEWSKI Karol 
15                10/9
          MCGLYNN Patrick 
 MCGLYNN Patrick       

 

Results

 Rank   Name   First name   Country 
 1   GOLDRICK   Edmund     
 2   GABRIEL   Cris     
 3   ANDREJEWSKI   Karol     
 3   BODMAN   Callum     
 5   MCGLYNN   Patrick     
 6   COOKE   Michael     
 7   RICHARDS   James     
 8   VANCE   Leo     
 9   KENNEDY   Jennifer     
 10   CORNELLY   Katrina     
 11   JONES   Sarah     
 12   SHEPPARD   Noemie