Open Mens Epee

 

Starters

 Name   First name   Club 
 ANDRZEJEWSKI   Karol   ANU 
 BEWSHER   Justin   ANU 
 CANARD   Jeremy   ANU 
 CLARKE   Reagan   USYD 
 COOK   Andrew   USYD 
 FERNON   Edward   USYD 
 HARGRAVES   Oscar   USYD 
 HENDERSON   Miles   ANU 
 MANSFIELD   Luke   SHFA 
 MANSFIELD   Phil   SHFA 
 MELBOURNE   Terry   SWORDPLAY 
 NEWTON   Vincent   SWORDS 
 REYNOLDS   Adam   MFC 
 SADLER   Chris   ENGARDE 
 SHEPPARD   Tibault   SWORDPLAY 
 STEVENS   Rick   ANU 
 VAN DER MERWE   Drikus   UTS 
 WEBSTER   Garry   SWORDPLAY 
 WILCOCK   Ben   USYD 

Pools

  Poule no 1                   V/M Indicator HS
BEWSHER Justin Anu     2 V V V V   4/5 6 22
HENDERSON Miles Anu   V   4 2 2 V   2/5 -1 18
MANSFIELD Phil Shfa   4 V   V 3 V   3/5 4 22
REYNOLDS Adam Mfc   4 V 4   1 V   2/5 1 19
WILCOCK Ben Usyd   3 V V V   V3   4/5 8 21
MELBOURNE Terry Swordplay   0 2 0 1 2     0/5 -18 5

 

  Poule no 2                      V/M Indicator HS
CLARKE Reagan Usyd     V V 4 V V 4   4/6 9 28
ANDRZEJEWSKI Karol Anu   1   V 2 3 1 0   1/6 -14 12
WEBSTER Garry Swordplay   2 1   1 3 3 0   0/6 -20 10
COOK Andrew Usyd   V V V   4 0 1   3/6 -2 20
CANARD Jeremy Anu   4 V V V   3 2   3/6 -1 24
SADLER Chris Engarde   2 V V V V   1   4/6 6 23
MANSFIELD Luke Shfa   V V V V V V     6/6 22 30

 

  Poule no 3                    V/M Indicator HS
FERNON Edward Usyd     V V V V V   5/5 11 25
HARGRAVES Oscar Usyd   4   3 V 4 V   2/5 0 21
VAN DER MERWE Drikus Uts   3 V   V 4 2   2/5 -2 19
STEVENS Rick Anu   1 3 3   3 3   0/5 -12 13
SHEPPARD Tibault Swordplay   3 V V V   V   4/5 4 23
NEWTON Vincent Swords   3 3 V V 3     2/5 -1 19

 

Seedings

 Ranking   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   Hs 
 1   MANSFIELD   Luke   SHFA   6/6   22   30 
 2   FERNON   Edward   USYD   5/5   11   25 
 3   WILCOCK   Ben   USYD   4/5   8   21 
 4   BEWSHER   Justin   ANU   4/5   6   22 
 5   SHEPPARD   Tibault   SWORDPLAY   4/5   4   23 
 6   CLARKE   Reagan   USYD   4/6   9   28 
 7   SADLER   Chris   ENGARDE   4/6   6   23 
 8   MANSFIELD   Phil   SHFA   3/5   4   22 
 9   CANARD   Jeremy   ANU   3/6   -1   24 
 10   COOK   Andrew   USYD   3/6   -2   20 
 11   REYNOLDS   Adam   MFC   2/5   1   19 
 12   HARGRAVES   Oscar   USYD   2/5   0   21 
 13   NEWTON   Vincent   SWORDS   2/5   -1   19 
 14   HENDERSON   Miles   ANU   2/5   -1   18 
 15   VAN DER MERWE   Drikus   UTS   2/5   -2   19 
 16   ANDRZEJEWSKI   Karol   ANU   1/6   -14   12 
 17   STEVENS   Rick   ANU   0/5   -12   13 
 18   MELBOURNE   Terry   SWORDPLAY   0/5   -18   5 
 19   WEBSTER   Garry   SWORDPLAY   0/6   -20   10 

Direct Eleminiations

 MANSFIELD Luke  Shfa
       MANSFIELD Luke
32         
         MANSFIELD Luke
17   STEVENS Rick  Anu       15/8
       ANDRZEJEWSKI Karol  
16   ANDRZEJEWSKI Karol  Anu     15/12  
           MANSFIELD Luke
 CANARD Jeremy  Anu         15/9
       CANARD Jeremy    
24             
         CANARD Jeremy  
25            15/8  
       MANSFIELD Phil    
 MANSFIELD Phil  Shfa        
             MANSFIELD Luke
 SHEPPARD Tibault  Swordplay           15/2
       SHEPPARD Tibault      
28               
         SHEPPARD Tibault    
21            10/9    
       HARGRAVES Oscar      
12   HARGRAVES Oscar  Usyd          
           SHEPPARD Tibault  
13   NEWTON Vincent  Swords         15/11  
       NEWTON Vincent      
20               
         BEWSHER Justin    
29            15/6    
       BEWSHER Justin      
 BEWSHER Justin  Anu          
               MANSFIELD Luke
 WILCOCK Ben  Usyd             15/13
       WILCOCK Ben      
30               
         WILCOCK Ben    
19   WEBSTER Garry  Swordplay       15/10    
       HENDERSON Miles      
14   HENDERSON Miles  Anu     15/10      
           CLARKE Reagan  
11   REYNOLDS Adam  Mfc         15/11  
       REYNOLDS Adam      
22               
         CLARKE Reagan    
27            15/11    
       CLARKE Reagan      
 CLARKE Reagan  Usyd          
             FERNON Edward
 SADLER Chris  Engarde           15/12
       SADLER Chris    
26             
         COOK Andrew  
23            15/7  
       COOK Andrew    
10   COOK Andrew  Usyd        
           FERNON Edward
15   VAN DER MERWE Drikus  Uts         15/11
       VAN DER MERWE Drikus  
18   MELBOURNE Terry  Swordplay     15/2  
         FERNON Edward
31            15/8
       FERNON Edward
 FERNON Edward  Usyd    

Final Rankings

 Ranking   Name   First name   Club 
 1   MANSFIELD   Luke   SHFA 
 2   FERNON   Edward   USYD 
 3   CLARKE   Reagan   USYD 
 3   SHEPPARD   Tibault   SWORDPLAY 
 5   WILCOCK   Ben   USYD 
 6   BEWSHER   Justin   ANU 
 7   CANARD   Jeremy   ANU 
 8   COOK   Andrew   USYD 
 9   SADLER   Chris   ENGARDE 
 10   MANSFIELD   Phil   SHFA 
 11   REYNOLDS   Adam   MFC 
 12   HARGRAVES   Oscar   USYD 
 13   NEWTON   Vincent   SWORDS 
 14   HENDERSON   Miles   ANU 
 15   VAN DER MERWE   Drikus   UTS 
 16   ANDRZEJEWSKI   Karol   ANU 
 17   STEVENS   Rick   ANU 
 18   MELBOURNE   Terry   SWORDPLAY 
 19   WEBSTER   Garry   SWORDPLAY